čtvrtek 19. července 2012

DIY Shorts

Ahojte!
Dnes prinášam jeden praktický a zároveň veľmi oviežujúci  DIY návod, krok za krokom na leto a to ako si vyrobiť z dlhých nohavíc krátke šortky. Kto by predsa chodil celé leto v tých otravných rifliach?!Ako prvé sa budete musieť prehrabať vo svojej skrini, v skrini svojej maminy, babky alebo jednoducho zájdite do svojho obľúbeného sekáča. Pohľadajte pár džínsov, ktoré vám na bokoch sedia, je úplne jedno či sú dlhé, trištvrťové alebo po kolená. Zvlášť, ak sa vám páčia tzv. „high-waisted jeans“  (so zvýšeným pásom), hľadajte v sekáčoch so staršími kúskami. Tento strih je perfektný pre tých, ktrí by chceli opticky zmenšiť svoje bruško.

Potrebujete len pár vecí – očividne vami vyvolené nohavice, nožnice, pravítko, pero alebo fixku (aby bola viditeľná aj na rifliach), prípadne ihlu a niť.

Vyskúšajte si nohavice a rozmyslite si akú dĺžku potrebujete.
Tip: Odporúčam aby ste pridali približne o 5 cm dĺžky viac, pretože nosením a praním sa šortky môžu stiahnuť.
Veľa dievčat robí práve v tomto chybu, keď ich odstrihnú príliš krátko, čo robí potom šortky nenositeľnými. Veď ich predsa neskôr môžete ešte skrátiť ak vám to nebude vyhovovať, ale predĺžiť sa už nedajú.

Neskôr si na rovnom povrchu  podľa naznačenej čiary vytvorte dlhú čiaru idúcu po celej šírke nohavíc

Opatrne odstrihnite. Tu nemáte čo pokaziť, hlavne, aby čiara bola rovná.

A voilá, šortky sú hotové. Jednoduché však? Nakoniec môžete ešte konce zahnúť ako ja, alebo ich môžete brúsnym papierom „zabrúsiť“ ak ste pre rockovejší look.

Tak teda dúfam že vám bol tento návod nápomocný, že to vyskúšate a že takto doma vyrobené šortky využijete čo najviac. Popravde ja ich nosievam skoro každý druhý deň. Veľa šťastia,

Let's get stylin'
foto: KK

6 komentářů:

 1. Ahoj :) jsi šikovná, ale co se mi vážně líbí je ta mašle co máš na tričku :)... Začínám tě sledovat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ďakujem veľmi pekne :) je možné že časom pribudne návod ako si vyrobiť podobnú mašľu :))

   Vymazat
  2. moja nádherná mašlička má úspech :):)

   Vymazat
 2. mne sa páči tá mašľa aj tie kraťasy :)
  mám doma pár nohavíc, ktoré sa chystám vyhodiť možno niečo stvorím podľa tvojho návodu :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. určite to skús, je to úžasná skúsenosť (aspoň pre mňa), že je to niečo čo som vyrobila sama a teda že to nesie môj štýl :)a daj vedieť ako to dopadlo :)

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...