neděle 12. srpna 2012

French Manicure

Ahojte!

Dnes vám ukážem klasickú francúzsku manikúru. Určite ste už o tom počuli, no tu je môj návod ako na to. Na začiatok treba nechty poriadne pripraviť. Ja ich pilníkujem v troch krokoch pre čistotu, výživu a lesk. Takto sa lak lepšie prichytí na necht a manikúra má tendenciu vydržať dlhšie.
Ako podkladový lak použijem jednu vrstvu slabo ružového laku, ktorý pôsobí prirodzene. Bude tvoriť základ.

 

Pokračujeme vytvorením bieleho prúžku na okraji nechtu najlepšie lakon s tenkým štetčekom. Hlavne jedným ťahom, zbytočne veľa ťahov nebude pôsobiť pekne. 
Ak si natoľko neveríte, môžete z lepiacej pásky vytvoriť pomocný pás, ktorý si na prst nalepíte. Na ten potom už len jednoducho nanesiete lak a po zaschnutí odlepíte. 
Aby vaše nechty vyzerali opticky dlhšie, urobte prúžok hrubším. Zachovajte ale okrúhly tvar nechtu.Medzitým čo zaschýna lak si vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači odstránime náhodné chyby, prípadne lak, ktorý zostal na nechtovej pokožke.


A nakoniec dokončíme vrchnou vrstvou lesklého perleťového laku v jemnej ružovej farbe. Bude pôsobiť decentne, ale zároveň prirodzene. Môžete tiež na vrch naniesť čisto bledo ružový lak, ktorý sme naniesli na začiatku ak sa vám páči taký vzhľad. Alebo môžete skúsiť matnú verziu s matným lakom. 

                   


Po tejto vrstve už nezvyknem dávať vrchný priesvitný lak, lebo perleťový už má tú istú funkciu.
Tak dúfam, že tento návod bol pre vás poučný a že klasickú francúzsku manikúru budete ponímať aj trochu inak. Aby ste oživili tento klasický vzhľad môžete pridať aj rôzne vzory, ak máte radi rôznorodosť. Veľa šťastia!

                             

Let's get stylin'
foto: KK

4 komentáře:

 1. the nails are really nice and your blog is interesting. i like the pictures and nails..maybe we can follow each other if you like. keep in touch!

  xx
  beauthi.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oh Thank you :) You are really nice...Yes it is good idea :) Let me subscribe to your blog! :D

   Vymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...